ForumEagleForum PortPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kalon nė kėmbė gjatėsinė e lumit Amazon

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArDi
Problem Per Forum..
Problem Per Forum..
ArDi

Posts : 129
Join date : 06/09/2009

MesazhTitulli: Kalon nė kėmbė gjatėsinė e lumit Amazon   Wed Aug 11, 2010 4:36 pm

Njė britanik 34-vjeē njoftoi se ėshtė njeriu i parė qė ka pėrshkuar me kėmbė tė gjithė gjatėsinė e lumit tė dytė me tė gjatė nė botė, Amazonės, pas njė udhėtimi prej 6 500 kilometrash qė zgjati mė tepėr se dy vjet.

"Misioni u krye", shkruan Ed Stafford, nė faqen e internetit Twitter ku ai tregoi odisenė e tij hap pas hapi pasi mbėrriti nė grykėderdhjen e lumit mė tė madh nė botė pėr nga prurjet ujore.

Ish-ushtaraku Stafford u nis mė 2 prill tė vitit 2008 nga burimi i Amazonės, nė malin Nevado Mismi, nė Peru, nė drejtim tė brigjeve braziliane. Gjatė udhėtimit tė tij dy-vjeēar ai mbijetoi falė njė regjimi ushqimor me bazė orizin, fasulet dhe peshkun.

Stafford tregoi se ėshtė pickuar nga mushkonjat rreth 50 000 herė dhe nga grerėzat qindra herė. Pėrveē kėtyre ai ėshtė pėrballur me kafshimet e nepėrkave ose tė akrepave dhe me sulme tė gjarpėrinjve anakonda. Por nuk ka pėrfunduar me kaq, anglezi ėshtė akuzuar padrejtėsisht dy herė dhe ėshtė burgosur si dhe ka qenė objektiv i shigjetave tė indianėve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
rrezarta
Antar 50%
Antar 50%
rrezarta

Posts : 116
Join date : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Kalon nė kėmbė gjatėsinė e lumit Amazon   Mon Aug 16, 2010 2:26 pm

uuu me mujt po
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kalon nė kėmbė gjatėsinė e lumit Amazon
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Fake Walmart $1,000 Gift Card/Ipad popup-Facebook

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Forum :: Lajmet e Portalit-
Kėrce tek: