ForumEagleForum PortPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 BMW 535d M Sport rishikim

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArDi
Problem Per Forum..
Problem Per Forum..
ArDi

Posts : 129
Join date : 06/09/2009

MesazhTitulli: BMW 535d M Sport rishikim   Tue Jan 25, 2011 5:47 pm


Versioni i fundit i veturės qė bėri mė shumė se ēdo veturė tjetėr pėr tė bėrė idenė e performancės sė dizelit tė pranueshme: BMW 535d. Kjo veturė ende pėrdor njė version twin turbo 3.0 litėrsh, por fuqia ėshtė rritur. Pėr fat tė keq ėshtė rritur edhe pesha (1790kg) dhe ēmimi (€ 45,320). Kjo ėshtė edhe mundėsia e parė qė kemi pasur pėr tė vozitur njė 5-Series me paketė tė re M Sport.

Duket se motori ėshtė pika kryesore nė kėtė veturė – njė numėr i vogėl i kompanive tė tjera janė marrė me idenė e njė dizeli sport. Motori 3.0 litėrsh dizel twin turbo duket se nuk ka lėvizur shumė qė nga prezantimi i parė me 268bhp dhe 410lb ft dhe 2000rpm nė vitin 2004. Tani ka njė rritje prej 27bhp dhe 32lb ft.

Audi dhe Mercedes ende nuk kanė asgjė pėr tė krahasuar me 535d, kėshtu qė rivali i vetėm ėshtė Jaguar XF Diesel S. Vetura 535d ėshtė gjithashtu nė dispozicion si njė model SE pėr € 43.915, ndėrsa pėrmirėsimi M Sport kushton € 3300
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
BMW 535d M Sport rishikim
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Forum :: Lajmet e Portalit-
Kėrce tek: