ForumEagleForum PortPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Audi Q3 vjen nė vjeshtė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArDi
Problem Per Forum..
Problem Per Forum..
ArDi

Posts : 129
Join date : 06/09/2009

MesazhTitulli: Audi Q3 vjen nė vjeshtė   Tue Jan 25, 2011 5:46 pm


Modeli mė i vogėl ‘crossover’ i prodhuesit tė njohur “Audi” do tė paraqitet nė sallonin e automobilave nė Paris, kėtė vjeshtė. Tė paktėn, kėshtu pohon njė burim i pėrafėrt me kėtė prodhues veturash nga Ingėlshtadi, i cili me mjaft mjeshtėri fshehė ēdo informatė nė lidhje me ‘crossover’-in e ri. Pasi qė publikoi kohėn e lansimit tė tij, burimi nė fjalė vendosi qė tė zbulojė disa tė dhėna edhe rreth teknologjisė sė tij.

Me ardhjen nė treg, modeli i ri “Audi Q3” do tė jetė njėrin nga tre motorėt e ndryshėm. Motori themelor do tė jetė ai me emrin TSFI me njė vėllim 2.0 litra, i cili shoqėrohet nga ndėrruesi i shpejtėsive me gjashtė shkallė dhe do tė zhvillojė 170 kuaj-fuqi. Sa i pėrket lirimit tė dyoksidit tė karbonit, thuhet se kjo sillet rreth 172 g CO2 pėr 1 km.

Versioni mė i fuqishėm i motorit 2.0 litra TFSI do tė shoqėrohet me ndėrruesin e shpejtėsive “S Tronic”, do tė zhvillojė 211 kuaj-fuqi dhe do tė lirojė 184 g CO2/km. Ofertėn fillestare do ta rrumbullakosė motori 2.0 TDI i cili po ashtu shoqėrohet nga ndėrruesi i shpejtėsive “S Tronic”, falė tė cilit ky variant i modelit “Audi Q3” do tė zhvillojė 170 kuaj-fuqi dhe do tė lirojė 158 g CO2/km. Mė vonė pritet qė tė ketė edhe lloje tė tjera tė motorėve.

Modeli i ri “Audi Q3” do tė bazohet nė platformėn tė cilėn “Audi” e ka marrė nga automobili “Volkswagen Tiguan”. Nė aspektin vizual, ai do tė mbėshtetet nė ‘crossover’-in konceptual, tė cilin kompania e ka paraqitur nė Shangai nė vitin 2007.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Audi Q3 vjen nė vjeshtė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Forum :: Lajmet e Portalit-
Kėrce tek: