ForumEagleForum PortPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ferrari i parė 4x4

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArDi
Problem Per Forum..
Problem Per Forum..
ArDi

Posts : 129
Join date : 06/09/2009

MesazhTitulli: Ferrari i parė 4x4   Tue Jan 25, 2011 5:41 pm


Drejtori ekzekutiv i “Ferrari-t”, Luca di Montezemolo, kohė mė parė iu tha medieve se duhet tė pėrgatitemi pėr Ferrari-n plotėsisht tė ndryshėm, dhe duket se nuk bėri shaka. Pronarėt e priveligjuar tė Ferrari-t patėn rastin ta shohin automobilin dhe tė mbeten tė impresionuar me atė qė e panė.Automobili me emrin e koduar F151 do tė jetė makina e parė e Ferrari-t me tėrheqjen e integruar. Transferimi nė tė katėr rrotat, megjithatė, nuk do tė jetė kontinual, siē ėshtė rasti tek konkurrenti nga Lamborghini, kėshtu qė nė Maranello, sė fundi, vendosėn pėr pėrdorimin e lidhjes shtesė e cila forcėn nė boshtin e pėrparmė do tė duhet ta transferonte nė impulse tė shkurta dhe vetėm nė situata kur tė paraqitet nevoja pėr kontroll shtesė nė shpejtėsi mė tė madhe se 145 km/h.Nga detajet tjera tė cilat sillen nė internet, tė pėrmendim se nėn kapakun e pėrparmė do tė duhet tė gjendet motori i ri 6.3-litra V12 me injektimin e drejtpėrdrejtė me 670 KF dhe i pajisur mė ndėrruesin automatik me shtatė shpejtėsi me lidhje tė dyfishtė i marrė nga 458 Italia, i cili Ferrari GT e ri do ta shtynte qė 100 kilometra t’ia arrinte pėr 3.7 sekonda. Shpejtėsia maksimale e kėtij automobili ėshtė ndalur nė 335 km/h.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ferrari i parė 4x4
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Forum :: Lajmet e Portalit-
Kėrce tek: