ForumEagleForum PortPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

  BMW pėrgatitė X4, X3M e X3 35iS?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArDi
Problem Per Forum..
Problem Per Forum..
ArDi

Posts : 129
Join date : 06/09/2009

MesazhTitulli: BMW pėrgatitė X4, X3M e X3 35iS?    Tue Aug 24, 2010 11:20 am


BMW ėshtė e vendosur nė qėllimin e vet qė tė zgjerojė ofertėn e modeleve tė saj X. Nėse mund tė supozimeve tė medieve botėrore – modeli X4 ėshtė vetėm fillimi.

BMW X4 do tė duhej tė jetė njė automjet crossover i ndėrtuar nė platformėn e gjeneratės sė re tė modeleve SUV X3. Nė parim, X4 do tė jetė pėr modelin X3 ajo qė modeli X6 ėshtė pėr atė X5 - njė variant i kombinuar crossover kupe. Nė rast se X4 tregohet i suksesshėm, nuk do tė na ēudiste aspak fakti nėse trajtimin e njėjtė do tė merrte edhe X1 nė formėn e modelit X2.

Supozohet se nė BMW janė tė kėnaqur me suksesin e modeleve tė veta sportive X5M e X6M, prandaj nė duart e ekipit nga njėsia M sė shpejti do tė mund tė gjendej edhe modeli X3, derisa nė ndėrkohė, gjoja, do tė duhej tė presim edhe versionin mė brutal tė X3 me motor nga modeli nė pritje 1M.

X3 35iS do tė duhej tė ketė motor trelitėrsh bi-turbo prej gjashtė cilindrash me benzinė dhe 335 kuaj fuqi.

Disa nga kėto modele edhe do tė mund t’i shohim qysh nė panairin e automjeteve nė Paris kėtė vjeshtė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
BMW pėrgatitė X4, X3M e X3 35iS?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Forum :: Lajmet e Portalit-
Kėrce tek: