ForumEagleForum PortPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Koncertet qė prishėn muajin e Ramazanit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArDi
Problem Per Forum..
Problem Per Forum..
ArDi

Posts : 129
Join date : 06/09/2009

MesazhTitulli: Koncertet qė prishėn muajin e Ramazanit   Wed Aug 18, 2010 10:58 am

Java e dytė e muajit gusht, pėrkoi me fillimin e Muajit tė Madhėrueshėm tė Ramazanit. “Bluetooth” i telefonoi zonjės Majlinda Bregu, e cila vitin qė shkoi e respektoi muajin e Ramazanit.
Por ajo pyetjes sė gazetarit tė suplementit “Bluetooth” iu pėrgjigj miqėsisht duke thėnė: “Kėtė vit nuk kam agjėruar, me kismet do tė agjėroj Natėn e Kadrit”.
Edhe Rajmonda Bulku dhe Shega Ligori konfirmuan qe nuk po agjėronin. Pėr tė mbyllur listėn e deputetėve tė parlamentit shqiptar kontaktuam dhe me Enkelejd Alibeajn, i cili na pohoi gjithashtu se, nuk kishte mbajtur asnjė ditė Ramazan. Duke qenė se, prej deputetėve nuk u mor asnjė pėrgjigje pozitive, “Bluetooth” mendoi ta provonte me kėngėtarėt. E para ishte Ēiljeta Xhilaga, e cila gjithmonė e ka deklaruar me tė madhe se beson shumė nė Zot.
E kisha bėrė nijet qė tė agjėroja kėtė vit, por fatkeqėsisht nuk mundem pėr shkak tė koncerteve. Nuk ka sens qė gjithė ditėn tė agjėrosh dhe nė darkė tė nxjerrėsh kėmbėt jashtė nė koncert. Po tė ishte dimėr, do tė agjėroja me patjetėr.
Do Zoti po ma sjell mbarė tė agjėroj Natėn e Kadrit”, – pėrgjigjet plot dashuri Ēiljeta. Zaimina Vasjari bėn pjesė gjithashtu nė kėngėtaret besimtare. “Kam agjėruar ditėn e parė tė muajit Ramazan, do tė agjėroj dhe ditėn e fundit si dhe nė “Natėn e Kadrit”.
Koncertet na e bėjnė tė pamundur agjėrimin, jemi gjatė gjithė kohės nė lėvizje…”, – shprehet bukuroshja Vasjari. Tė njėjtin mendim me tė ndan edhe kėngėtarja Anjeza Branka, e cila gjithashtu do tė agjėrojė vetėm nė Natėn e Kadrit.
Duket se besimi ėshtė ruajtur mė shumė, pėrtej Shqipėrisė, nė Kosovė dhe Maqedoni. Njė pjesė e mirė e kėngėtarėve si Shpat Kasapi, Adrijan Gaxha, Gili, Leonora Jakupi, pavarėsisht koncerteve tė shumta, kanė nisur agjėrimin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Koncertet qė prishėn muajin e Ramazanit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Forum :: Lajmet e Portalit-
Kėrce tek: