ForumEagleForum PortPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Apple ka tejkaluar Microsoftin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArDi
Problem Per Forum..
Problem Per Forum..
ArDi

Posts : 129
Join date : 06/09/2009

Apple ka tejkaluar Microsoftin Empty
MesazhTitulli: Apple ka tejkaluar Microsoftin   Apple ka tejkaluar Microsoftin Icon_minitimeSun Aug 08, 2010 4:33 pm

Apple ka tejkaluar Microsoftin Apple%20vs%20microsoftSipas njė raportimi tė New York Times, Apple me rritjen e fundit tė vlerės sė aksioneve ka tejkaluar Microsoftin duke u bėrė kėshtu kompania mė e pasur informatike nė botė.

Kėshtu, vlera e aksioenve tė Apple ditė mė parė ishte rritur pėr 1,8 pėre qind, ndėrsa e Microsoft kishte rėnė pėr 1 pėr qind, gjė qė mjaftoi qė Apple ta tejkalojė Microsoftin.

Duke llogaritur kėto vlera tė fundit, vlera e pėrgjithshme e Apple ka arritur nė shifrėn prej 227,1 miliardė dolarėsh, ndėrsa e Microsoftit ka rėnė nė 226,3 miliardė dollarė.

Apple pra nė kėtė mėnyrė ka tejkaluar Microsofti, dhe jo fort moti kjo kompani ishte nė probleme tė mėdha dhe praktikisht buzė rrugės pėr nė harresė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Apple ka tejkaluar Microsoftin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Forum :: Lajmet e Portalit-
Kėrce tek: