ForumEagleForum PortPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Adelina fillon studimet pėr drejtėsi nė Francė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArDi
Problem Per Forum..
Problem Per Forum..
ArDi

Posts : 129
Join date : 06/09/2009

MesazhTitulli: Adelina fillon studimet pėr drejtėsi nė Francė   Thu Aug 05, 2010 2:27 pm

Njė pasion i madh i kėngėtares si duket po fillon tė ngrejė krye kohėve tė fundit.
Pjesmarrėse nė shumė humore dhe pjesė filimike tė metrazhit tė shkurtėr, Adelina asnjėherė nuk e ka fshehur ambicien e saj pėr tė filluar edhe me aktrim por duke qenė njė ndėr emrat mė tė angazhuar tė estradės, koha nuk i ka mjaftuar pėr pėrkushtim mė tė madh ndaj aktrimit.
Nė kėtė drejtim njė kontribut tė madh ka dhėnė edhe njė aktor i madh kosovar tashmė i ndjeri Faruk Begolli, i cili sa herė takonte Adelinėn, i thoshte pse nuk fillon tė merret me aktrim.
Dhe si duket ka ardhur koha dhe momenti qė Adelina tė shfaqė talentin e saj nė njė projekt tė madh filmik me buxhet tė madh ku ajo do tė aktrojė pėrkrah emrave tė mėdhej tė artit filmik. Kėtė gjė e ka pohuar edhe vetė Adelina nė njė emision televiziv nė Kosovė.
Fillon studimet pėr drejtėsi
Adelina ka mbaruar shkollėn fillore dhe tė mesme tė muzikės me disa profesorė tė mėdhenj tė muzikės nė Kosovė, ndėrsa studimet i kishte filluar nė Kolegjin “Fama” nė Prishtinė si studente me korespondencė, por mė vonė i ka ndėrprerė pėr shkaqe tė panjohura.
Mes shumė angazhimeve tė mėdha qė ka ajo, njė kujdes tė veēantė ka filluar t’u kushtojė edhe studimeve qė ka filluar nė fushėn e drejtėsisė, studime kėto qė i ka mbaruar edhe e motra e saj, Zanfina.
Projekti pėr Europė nė anglisht dhe frėngjisht
Njė tjetėr projekt tė madh qė po pregadit Adelina, ėshtė edhe albumi i ri pėr Europė edhe atė nė gjuhėn angleze dhe franceze. Siē thekson ajo, insistimi pėr tė vendosur edhe ndonjė kėngė nė gjuhėn shqipe do tė vazhdojė, por fjalėn e fundit do e kenė producentėt e huaj me tė cilėt bashkėpunon.
Nuk flet mė shumė rreth projekteve pasi kontratat e nėnshkruara nuk lejojnė tė thuhet diēka para se tė realizohet. I gjithė projekti ėshtė i dedikuar tregut europian duke pėrfshirė kėtu vendet e Bashkimit Europian, ndėrsa pėr shitjen e albumit do tė pėrkujdeset kompania e famshme “Media Markt”.
Momentalisht aktivitetin tim jam duke e realizuar nė Francė, ku jam duke bashkėpunuar me disa producentė tė njohur atje pėr realizimin e albumit tė ri, dhe normal pėr kėtė investim duhet kohė dhe financa pėr shkak se nuk bėhen gjėrat siē bėhen tek ne pėr njė kohė tė shkurtėr”, ka theksuar kėngėtarja nė njė intervistė televizive.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
/:UserCode"
Problem Per Forum..
Problem Per Forum..
/:UserCode

Posts : 1551
Join date : 05/09/2008
Age : 27
Location : n'DrenAs

MesazhTitulli: Re: Adelina fillon studimet pėr drejtėsi nė Francė   Fri Aug 06, 2010 12:43 am

Q kjo tash e paska lon muziken tash me Gjygje ncncnc e Trent o kjo..Very Happy

_____________________________________________
UserCode
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Eagle-Forum.Tk
ArDi
Problem Per Forum..
Problem Per Forum..
ArDi

Posts : 129
Join date : 06/09/2009

MesazhTitulli: Re: Adelina fillon studimet pėr drejtėsi nė Francė   Fri Aug 06, 2010 1:35 pm

huahuauhhua qka me bo i ka ra pishman qe ska mesu ahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Adelina fillon studimet pėr drejtėsi nė Francė   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Adelina fillon studimet pėr drejtėsi nė Francė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Forum :: Lajmet e Portalit-
Kėrce tek: