ForumEagleForum PortPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nokia X6 me 16 gigabajt memorie

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Gentt
BigBoss
BigBoss
Gentt

Posts : 1829
Join date : 05/09/2008
Age : 28
Location : N'o'N ... o1o

MesazhTitulli: Nokia X6 me 16 gigabajt memorie   Mon Feb 08, 2010 12:16 pmNokia ka paraqitur telefonin celular X6 me 16 gigabajt memorie si alternativė mė tė pėrballueshme tė modelit me 32 gigabajt.

Nokia X6 ėshtė paralajmėruar qysh nė muajin shtator tė vitit tė kaluar. Prodhuesi e ka paramenduar kėtė telefon si pajisje multimediale pėr pėrdoruesit tė cilėt nuk duan tė heqin dorė nga koleksioni i tyre video e audio derisa janė nė lėvizje. Atėbotė ishte paralajmėruar pajisja me 32 gigabajt edhe ekran tė diagonales 3.2 inē i ndjeshėm nė prekje.

Pak para se tė lėshonte modelin X6 nė tregun evropian Nokia ka vendosur tė ofrojė edhe modelin me 16 gigabajt memorie i cili do tė duhej tė jetė mė i pėrballueshėm nga ēmimi sesa ai qė ishte paralajmėruar fillimisht.

Specifikat tjera tė telefonit janė identike: Fotoaparat prej 5 megapiksela me thjerrėz dhe blic tė Carl-Zeiss, A-GPS, busollė e integruar dhe Nokia Maps, konektor microUSB, WLAN, Bluetooth 2.0 dhe bartje tė dhėnave me anė tė protokollit HSDPA.

Nuk mund tė vėrejmė se Nokia i ka pajisur celularėt e vet X6 nė tė njėjtėn mėnyrė si edhe Apple qė ka bėrė me pajisjet e veta iPhone 3GS. X6 e as iPhone nuk e kanė mundėsinė e zgjerimit tė memories me kartela qė nuk na ēudit ky fakt pėr Apple, por ėshtė bukur e pazakontė pėr Nokian.

_____________________________________________
                                                                                        
                                                                                        
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.Eagle-Forum.Tk
 
Nokia X6 me 16 gigabajt memorie
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Retro City Rampage Arriving Soon On Wii

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Forum :: Lajmet e Portalit-
Kėrce tek: